"Enter"a basıp içeriğe geçin

Asp.NET Sohbet Uygulaması

Merhabalar.

Desktop programcılıktan asp.NET platformuna yeni yeni geçiş yapıyorum. Bu sürede ilerlediğim, gözlemlediğim işleri sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk olarak Asp.NET platformunu sizlere sıfırdan göstermek gibi bir niyetim yok. Zaten c# ile ilgileniyorsanız neyin ne olduğunu az çok biliyor olmanız gerekiyor.

Zamanın şartlarına göre artık masaüstü programları pek rağbet görmemeye başladı. Artık her şey online oldu, her işimizi internetten karşılar olduk. Bende buna dayanarak asp.NET dilini incelemeye başladım. Yeni başlayanlar için ilk olarak asp.NET ile ilgili genel derslere bakmalarını öneririm.

Şimdi yaptığım web tabanlı uygulamayı size tanıtayım.. Baya eksikleri var. İlk olarak asp.NET de bu projeyi bitirdim.

Projenin Adı:    zaFSohbet

Projenin Amacı:   İnternette sevdiğiniz biriyle özel olarak sohbet etmek istiyor olabilirsiniz. Basit olarak sohbet etmenizi sağlar. Proje geliştirilme yolunda önü açık.

Projenin Kaynakları: Projede kullanılan görseller Tutorialzine.com ve http://tympanus.net/codrops adreslerinden sağlanmıştır. Basit bir proje, kullanıcının gözüne hitap edecek güzel görsel ve kendi bakımımdan fazla uğraşmamak için bahsettiğim adreslerden yararlandım.

Projenin Özellikleri: 

  • 3 ASPX sayfası
  • Access veritabanı kullanması.
  • Basit bir kullanıma sahip olması
  • kullanıcıya özel sohbet imkanı – Veritabanında kayıtlı olmayan sohbete katılamaz –
  • Yönetim Paneli – Hiçbir şifreleme ile korunmamış durumda. Tercihen kullanana bağlı tarayıcı destekli kimlik doğrulama koyulabilir.  –
  • Yönetim Panelinden Kullanıcı ekleme, görüntüleme ve sohbeti silme.

Uygulama Derlenmiş Olarak Hazır Kullanım Adresi;

zaFSohbetv1

Uygulamanın Kaynak kodları;

SohbetUygulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.