"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hakkımda

1995 yılının Mart ayında İstanbulda doğdum. Sakin ve uslu çocukluk zamanların akabinde, 2002 yılında, eve gelen Pentium 4, 256MB RAM ve Windows 98 işletim sistemli bilgisayar ile, bu dünyaya adım attım. İlk zamanlar bilgisayarı sadece bir oyun makinesi olarak düşünürken, ilerleyen zamanlarda ofis programları ile uğraşmaya başladım.

Çevirmeli bağlantıdan ADSL’e geçiş ile internetle tanışıp, MSN devrinde bedava site oluştucular ile boş içerikli siteler, Facebook devrinde ise zamanında popüler olan bir forum oluşturarak kod yazmaya başladım. Ardından Photoshop, HTML ve CSS bilgilerimi geliştirerek harçlığımı kazanmaya başladım.

Günün birinde, Pardus’un CD’sini alarak bilgisayarıma kurulum yaparak Linux işletim sistemi ile tanıştım. Tabii ki bir çok insan gibi, alışılagelmişin dışında farklı bir sistem olmasından dolayı Windows XP’ye geri geçiş yapmıştım. Daha sonraki günlerde, Ubuntu, Fedora, Debian kullanarak aslında Windows dışında çok daha kullanışlı işletim sistemleri olduğunun farkına vardım. Yaklaşık 2 yıl Ubuntu kullandıktan sonra bilgisayar değiştirmem ile Windows işletim sistemine geri döndüm.

Lisede C#, SQL dersleri görmeye başlayınca, arka plan programlaya daha çok yatkın olduğumu anlayıp, merakım ve öğretmenlerim sayesinde daha çok araştırma yapıp daha çok şey öğrendim.

Üniversite zamanı işe girerek, Javascript, Java, PHP, ASP.NET, WPF, Forms, Socket, P2P falan filan derken çarşı pazar karıştı, saçları da döktük. Mezuniyetin ardından, “Okullardan alacağımı aldım, bundan sonrasını kendim yapmalıyım” diyerek çalışmaya devam ettim. 5 yılda 5 farklı projede yer aldım ve almaya devam ediyorum.

Şu anda arka plan programcısı olarak özel bir şirkette çalışıyorum. Node.JS, MySQL vazgeçilmezlerim arasında. Ve evet! Hala kendimi geliştirmeye devam da ediyorum…